לתמיכה ו/או עזרה חייג:
טלפון: 03-9336633לחץ לחיוג
 
 

האדם כמנהיג הבית

אחד הדברים המעסיקים כיום את בעלי הכלבים והמעוניינים לגדל כלבים, הוא הפרסום בתקשורת בנוגע לתקיפות כלבים. השאלות הנשאלות הן האם לגדל כלב מגזע מסוים? האם הכלב שבידינו הוא אמין ? בכדי להבין את הבעיות האלה אנו צריכים להבין קודם מהיכן הן נובעות.
לאורך השנים עבר הכלב תהליך של ביות, אך למרות זאת עדיין ניתן לראות בו התנהגויות מסוימות המאפיינות את מורשתו – משפחת הכלבים הפראיים. גם כיום כלבנו מנסה לתפוס את מקומו כ"מנהיג הלהקה", כלומר כמנהיג בבית , בדומה ללהקת זאבים, ממנה מוצאו, שבה ההיררכיה ברורה ופרט למנהיג כל חבר בלהקה נכנע לגבוה ממנו בהיררכיה ומכניע את הנמוך ממנו.
מכאן אנו מבינים שכל כלב מנסה לתפוס את מקומו כ"מנהיג הבית" ולא משנה מהו גזע הכלב ו/או גודלו, למרות שישנם גזעים דומיננטיים יותר וכאלה הדומיננטיים פחות - מכאן שבכל מקרה בו הבעלים יאפשרו זאת גם הכלב הכי פחות דומיננטי מסוגל לתפוס את מקומו כ"מנהיג הבית". דבר זה עלול להביא לגילוי של חוסר משמעת ,אגרסיביות , ועלול אף להביא לתקיפה של אחד מבני הבית. תפקידו של הבעלים הוא להגדיר לכלב, ע"י אילוף, את האדם כ"מנהיג הבית" ולקבוע עבורו גבולות וכללים המקובלים בחברה האנושית.
לסיכום ניתן להחזיק כל כלב כל עוד הבעלים שולט בכלב ותופס את מקום ה"מנהיג בבית".

 

קבוצת אילוף כלבים

יצירת תקשורת טובה בין הבעלים לכלבו

אחת הטעויות הנפוצות אצל בעלי כלבים היא התייחסותם לכלב כבעל תכונות אנושיות – לדוגמא, המחשבה המוטעית שהכלב "עושה בכוונה". דוגמא למשפט שלבעלי כלבים שאנו נתקלים בו פעמים רבות :  "אני משחרר את הכלב בפארק וקורא לו אלי והכלב בורח "דווקא" ". דבר שחשוב לעמוד ולהדגיש הוא, שהכלב לעולם לא עושה דברים "דווקא", אלא כל מה שהבעלים יצר, כתוצאה מחוסר ידע, משתקף בכלב. במקרה זה הבעלים השתכנע שמאחר והכלב נענה לקריאתו בבית הוא יענה לקריאתו גם בפארק. אך העובדה היא כי בבית הכלב לא היה נתון לגירויים נוספים שהסיחו את דעתו, הוא לא עבר תהליך אילוף כיאות , הכלב הגיב לפקודה "אלי" בבית בעיקר מתוך שעמום ורצון לתשומת לב מצד בעליו ולאו דווקא מתוך ציות או הבנת פקודה עצמה. מאידך, מחוץ לבית, המצב המתואר שונה. הכלב נתון להשפעה של הרבה מאוד גורמים וגירויים שונים המופעלים עליו, כגון כלבים, חתולים, אנשים, ריחות חדשים ועוד, והוא בהחלט אינו "משועמם", ולכן אינו נענה לקריאת בעליו. מה עוד שלאחר שהכלב לא נענה לקריאת בעליו, הבעלים מתחיל לרדוף אחרי הכלב תוך צעקות "אלי". הכלב שתגובתו הטבעית למרדף היא בריחה, לומד מהר מאוד כי הפקודה "אלי" משמעותה לברוח...

 

מכאן שמטרתנו להדגיש מכל האמור לעיל כי מהות האילוף היא ליצור תקשורת טובה בין הבעלים לכלבו וזאת על ידי לימוד הכלב פקודות באופן מקצועי, כגון – "אלי", "רגלי", "שב", "ארצה", "הישאר" ועוד– והכל עד לרמה של ביצוע הפקודות הנ"ל ללא רצועה.  רובד נוסף בו   LADOG   מלווה במקביל לאילוף הוא טיפול בבעיות שונות בהתנהגותו של הכלב כגון: הרס חפצים,חינוך לצרכים,קפיצה על אנשים,עליה על ספות, חרדת נטישה, תוקפנות, פחד, ועוד.  

ישיבה צמודה לצד הבעלים

ניתן לאלף כלב בכל גיל אך המלצתנו היא להתחיל את האילוף בגיל צעיר ככל האפשר, על מנת שהכלב לא ירכוש הרגלים שגויים שיהיה צורך לתקנם בעתיד - קל להקנות הרגלים רצויים מאשר לתקן הרגלים קיימים שהושרשו!!!
האילוף מבוסס על משחקי תקשורת בין הבעלים לכלב ומטרתנו היא כי כלבכם יבצע את הפקודות שתציבו לו בשמחה ולא מתוך דיכאון.

 LADOG - מכירת כלבים מאולפים
             0523-609028

 
 
Copyright © 2019 dogline.co.il. All rights reserved.
אתר זה מופעל ע"י מערכת SafeSHOP, חנות וירטואלית מבית SRV אחסון אתרים
צור קשר - דואר אלקטרוניצור קשר - דואר אלקטרוני צור קשר - טלפוןצור קשר - טלפוןפנה אלינו ב- WhatsAppפנה אלינו ב- WhatsApp